Списание The New Scientist пише, че науката и до сега не е успяла да обясни, защо човек се изчервява, когато говори неистини, И макар че срамежливата руменинка винаги издава лъжеца, този процес не може да се контролира. Още Чарлз Дарвин се е опитвал да разгадае тайната на „стеснителните лъжци”, но и неговият гений не е могъл да намери отговор. За това пише NEWSru.co.il.
Учените си блъскат главите и над тайната на смеха. Успели са да установят, че той има оздравителен ефект и е полезен за организна, но да обяснят защо тази или онази шега кара хората да се превиват от смях и до сега не са успели.
Целувките, които си обменят влюбените, както и преди представляват интерес за науката. Съществува предположение , че този рефлекс е останал в подсъзнанието и напомня на целуващите се майчината гръд. Не е изключено също нашите прадеди да са дъвкали храната на своите деца. Заедно с храната ставал обмен на слюнка, което отделно се напомня с целувката.
Смехът с кикот е присъщ изключително на човека. Единствено смях, и то даже следи от него, се наблюдават при някои маймуни , и то в много редки случаи. Намеци за смях се забелязват и при кучетата.
Родителите с ужас очакват, кога при техните деца ще настъпи така наречената преходна възраст.У животинския свят не съществува такова явление като пубертет.
Още загадки на човешкото поведение е човешкото суеверията, сънищата, алтруизма, живописта и музиката, както и бъркането в носа.
На края на списъка от загадки е растителността по човешкото тяло. На изследователите предстои да обяснят, защо при хирата най- бурно растат космите в зоната на интимните части на тялото, като при най-близките ни родственици окосмяването става по съвършено различен принцип.