Смята се, че този остров е задължително да се посети от всеки, който е дошъл в регион Кампания, в Южна Италия.
Наричат го Зеления остров, заради пищната му растителност, изобилието от цветя и ярката му зеленина. Плоските била на планините и боровите гори изобилстват от ягоди, бели гъби и полски цветя, а навсякъде се срещат кестенови, цитрусови и маслинени горички. Сгряван от подземните води, островът остава зелен през цялата година. Освен това, слънцето грее почти през цялата година – т.е. – повече от 300 дни, а ветровете сякаш минават встрани от Искя.
Регион Кампания е богат на термални източници, но островът има в този смисъл уникално значение. На неголям участък земя, сред морето, горещите източници бият почти навсякъде, като снабдяват с целебна влага 121 термални комплекса. Прието е, Искя да се счита за термалната столица на Кампания.
Лечебните свойства на местната вода и кал са били известни от много отдавна и са били използвани от древните гърци и римляни за лечени. На този остров се съчетават целебното действие на морската вода и горещите , термални източници.
Уникалността на Искя е в това, че горешите извори излизат на повърхността не само по планинските места, но и по морския бряг и дори в морето.
Термалната вода е многообразна коет се дължи на вулканичния произход на острова, а температурата и е 80-90 градуса.
На острова се произвежда собствена натурална козметика. Кремовете и маските, създадени на основата на термални води и кал, почистват и тонизират кожата.
На острова има 6 уникални центрове за отдих и релаксация, един от които е „Градините на Посейдон”
„Градините на Посейдон”
На входа на остров Иския, от лявата страна се вижда ясно висока скала туф, увенчани със суровите сиви сгради на Арагонскииия замък, който е основният символ на града.
Вид на града от площадката на Арагонския залив
Форио е второто по големина градче на остров Искя. Църквата Санта Мария е един от символите на острова и е разположена върху скала, издадена над морето. В нея се пазят молитевите на оцелелите след буря моряци.